Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Su kaçakları çoğu zaman büyük sıkıntılar ile karşımıza çıkmaktadır.

Su kaçağı bulma işlemleri için çeşitli alet ve edavatlara ihtiyaç duyarız. Aletli su tesisatçıları bu sorunlardan sizleri teknolojik cihazlar ile kurtarmaktadır.

Su kaçağı Olup Olmadığını Anlama ?

Su kaçakları genellikle kendilerini gözle görülür bir şekilde ele verse de kaçağın nerede olduğunu bulmak oldukça sıkıntılı bir durumdur.

Teknolojik ve ilkel yöntemler ile kaçaklar bulunabilir. Fakat biz şuanda en ekonomik yoldan kaçağın bulunması için çalışalım.

Teknolojik Kaçak Bulma Yöntemleri ?

Belirli cihazlar ile su kaçağı aranır ve bulunur. Bu cihazlara tesisatçılar arasında Termal ve Akustik olarak adlandırılır.

Akustik su kaçağı bulma işlemleri :

Su kaçağı bulma nasıl yapılır ? diyerek sayfamıza geldiniz bu bölümde kaçağın tesisatçılar tarafından nasıl bulunduğu anlatılmaktadır.

Akustik cihazlar dinleme cihazlarıdır. Su Tesisatındaki kaçakları bulunması için su boruları dinlenir. Kaçak olan kısımdan daha fazla ses çıkacağından böylelikle noktasal su kaçağı tespiti yapılır.

Kırma dökme gibi işlemler yapılmaz.

Termal kameralı su kaçağı bulma yöntemi :

Adından anlaşılacağı gibi termal kameralar ile yapılan kaçak kontrol ve tespitleri için kullanılan terimdir.

Bu tespit işleminde de kesinlikle kırma dökme işlemi yapılmamaktadır.

Bu cihazlar ile kaçağın yeri 15 ile 25 dakika süre zarfında bulunur ve tamir fiyatı verilir. Tamir işlemi dilerseniz bize dilerseniz kendi tesisatçınıza yaptırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*